Choré šteniatko

This topic contains 0 replies, has 0 voices, and was last updated by  sisa32 5 years, 4 months ago.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • #32782

  sisa32
  Member

  Dobrý večer mám k Vám prosbu je to na dlhšie ale posnažím sa to opísať .Mame 5 mesačné šteniatko a už približne 2 mesiace má divné stavy cez deň normálna a poobede ako keby to nebola ona .Začne chodiť popri stenách naráža do vecí a s labkou si prejde po hlave a chodí vkuse a má otvorené ústa je úplne mimo nereaguje a ma divný pohľad ako keby pozerala do blba niekedy už nevládze a stráca rovnováhu vydrží takto aj 8 hodín chodiť medzi tým si na pol hodinu oddýchne nedá sa na to pozerať nenašla som nikde o takomto stave nikde písané nič .Chodíme pravidelne k nášmu veterinárovi aj som mu to opísala ale vystihla som ju zobrať k nemu aj keď mala tento stav. Ostal prekvapení ešte sa s takým niečím nestretol s takým stavom. Skúšal jej zobrať krv zatiaľ neúspešne a zatiaľ jej predpísal lieky phenaemaletten ktoré sme dnes začali podávať ale je to taký istý stav ako mala len horšie udržuje stabilitu a často chodí piť vodu je to zvláštne ja mam 3 yorkshírov ale s takým niečím som sa nikdy nestretla. Prosím Vás poraďte mi čo mám robiť lebo si neviem rady .Podľa Vás čo to môže byt? Dopredu ďakujem za radu.

  #36603

  BanByVet
  Member

  Dobry den,
  nepisete, o akeho psika ide,ale podla textu predpokladam, ze je to yorkshire. Toto plemeno ma plemennu predispoziciu na portosystemove shunty(skraty) Je to abnormalne cievne spojenie(skrat), kedy krv, ktora by mala pretekat cez pecen, v ktorej dochadza k detoxikacii, preteka priamo do krvneho obehu. Tym sa dostavaju do krvi rozne metabolity a toxiny, ktore pecen nespracuje a tie posobia na nervovy system.Priznaky mozu byt od miernych az po epileptoidne zachvaty.Klinicke priznaky sa vacsinou zvyraznia po nakrmeni.

  Psik zostane apaticky, nereaguje na bezne podnety,bezcielne chodi(casto proti stene),moze mat krce…Casto zaostava vo fyzickom vyvine.

  Na zakladnu diagnostiku je potrebne vysetrenie krvi (zlcove kyseliny),USG,pripadne specializovane vysetrenie(angiografia) Konzervativna terapia spociva v dietnych opatreniach, niektore pripady vyzaduju operaciu.

  MVDr.Pauliny

  #36613

  sisa32
  Member

  Dakujem vam za radu velmi ste mi pomohli

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.