Škrabanie kocúra do krvi

Zoznam veterinárov a veterinárna poradňa Forums Mačky Škrabanie kocúra do krvi

This topic contains 0 replies, has 0 voices, and was last updated by  Lucky 5 years, 10 months ago.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • #32249

  Lucky
  Member

  Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu , máme dvojročného kocúra, váži okolo 4,5kg, od malička sme ho mali len v dome, približne keď mal 1 rok začal sa škrabať do krvi pri ušiach. Išli sme s ním k veterinárovi, ten dal kocúrovi najprv diétu, jedol len diétne granule, no to nebola príčina. Dal mu teda kvapky do uší, najskôr jeden druh, potom druhý druh ani to nepomohlo. Potom užíval tabletky na alergiu ani to nepomohlo. Mama mu to potom skúšala máčať v repíku a obviazať obväzom. Keď sa mu to zahojilo obväzy sme dali dole a on si to znova rozškrabal.Skúsili sme ho teda pustiť von, už je vonku približne 4 mesiace a odvtedy si neškrabe len pri ušiach ale má do krvi rozškrabaný krk a nevieme čo s tým máme robiť . Vopred ďakujem.

  #35771

  BanByVet
  Member

  Dobry den,
  ak sa primárne začal škrabať na ušiach,tak by bolo treba dodiagnostikobvať či tam nejaký problém nepretrváva.Môže sa jednať o infekciu bakteriálnu, kvasinkovú, parazity…Na to je potrebné odobrať
  vzorky. Podobne na koži je potrebné urobiť kožný zoškrab na parazity, cytologickú vzorku na bakteriálnu infekciu resp. spraviť kultiváciu na plesne.

  Ďalšia možnosť sú alergické ochorenia,či už potravinová alergia alebo atopia-alergia na vonkajšie alergény..

  Odporúčam navštíviť pracovisko kde mu takéto vyšetrenia urobia aby ste liečili diagnózu a nie len príznaky.

  Držím palce MVDr.Pauliny

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.